Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Analizë kuqezi/ Statistikat e Kumbullës kundër Sociedadit, mbrojtësi i kombëtares shkëlqen me Romën

Marash Kumbulla u aktivizua në minutën e 46-të në ndeshjen e Romës me Real Sociedad në Europa League. Verdhekuqtë triumfuan me rezultatin 2-0 teksa goli i dytë u shënua nga mbrojtësi i kombëtares.

Ishte një ndeshje mjaft e mirë për Kumbullën teksa në emisionin “Analizë kuqezi” të drejtuar nga Sokol Xhihani, u shfaqën edhe statistikat e 23-vjeçarit. Kumbulla ia doli të fitonte 100% të dueleve ajrore të fituara ndërsa realizoi me sukses edhe 82% të aksioneve.

Lexo edhe:

Ndërkohë, bien në sy edhe tetë topa që u fituan në fushë nga ana e mbrojtësit ndërsa e humbi zotërimin e topit në vetëm një rast. Nga ana tjetër, Kumbulla ishte i saktë në 80% të pasimeve duke dhënë një provë të mirë me verdhekuqtë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...