Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Analizë Kuqezi”/ Statistikat e ndeshjes Poloni-Shqipëri, ja ku dominoi Kombëtarja jonë

Poloni-Shqipëri, e vlefshme për kualifikueset e EURO 2024, u mbyll me rezultatin 1-0, megjithatë Kombëtarja shqiptare bëri një paraqitje shumë të mirë.

Emisioni “Analizë Kuqezi” i drejtuar nga gazetari i SuperSport Sokol Xhihani, ka nxjerrë statistikat e dy skuadrave në këtë përballje.

Lexo edhe:

Polonia ka pasur 56% të zotërimit të topit, ndërsa Shqipëria 44%, sa i përket goditjeve të dënimit polakët kanë realizuar 11, ndërsa “kuqezinjtë” 21 goditje.

Shqipëria ka statistika më të mira se Polonia edhe sa i përket dueleve të fituara, ku nga 146 duele, djemtë e Sylvinhos fituan 90.

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...