Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Analizë Kuqezi/ Statistikat e Seferit te Vorskla, ndryshimi nga koha kur ishte te Tirana

Talulant Seferi është një nga emrat më në formë të kombëtares shqiptare me klubin e tij, Vorskla Poltava.

Emisioni “Analizë Kuqezi” në SuperSport, publikoi shifrat pozitive të sulmuesit me Vorskla Poltava. Seferi ka realizuar 100% të driblimeve, ndërsa në ndryshim nga Vorskla në kohën kur ishte te Tirana ka realizuar 53% të driblimeve.

Te duelet e fituara nuk ka një ndryshim të madh, me skuadrën ukrainase ka fituar 38%, teksa me Tiranën ka fituar 36% të dueleve.

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...