Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Analizë Kuqezi/ Uzuni në top formë, sulmuesi shqiptar surprizon me dygolësh dhe asist

Myrto Uzuni duket se është lojtari në më në formë i kombëtares shqiptare. Sulmuesi “kuqezi” është duke kaluar një periudhë perfekte me Granadën në La Liga 2.

Emisioni “Analizë Kuqezi” në SuperSport, publikoi shifrat pozitive të Uzunit në ndeshjen ndaj Gijon shqiptari realizoi dy gola si dhe dha edhe një asist.

Në këtë sfidë sulmuesi dha 91% të pasimeve të sakta. Uzuni po ashtu dha 100% të krosimeve të sakta.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...