Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ Fitorja e parë në “Kukës Arena”, mbrojtësi shkëlqen në fitoren ndaj Dinamos

Kukësi mposhti me rezultatin 2-1 Dinamon për të mbajtur “gjallë” shpresat për të siguruar një vend në Kupat e Europës sezonin e ardhshëm. Përveç gëzimit të tre pikëve, verilindorët iu gëzuan edhe suksesit të parë në shtëpinë e re, “Kukës Arena”.

Ndërkohë, në emisionin Analizë Superiore në Supersport nën drejtimin e Sokol Xhihanit dhe videoanalistit të kombëtares U19, Fatjon Bardhi, në bazë të statistikave ka rezultuar se lojtari më i mirë i ndeshjes të jetë Bruno Lulaj, me mbrojtësin që gjeti edhe golin në ndeshjen ndaj Dinamos. Lulaj gjithashtu kompletoi me sukses edhe 61 nga 65 pasimet e tentuara, ndërsa ia doli të rikuperonte edhe 10 topa.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...