Abissnet Superiore

“Analizë Superiore”/ Goditjet e pësuara, Skënderbeu më i “bombarduari”. Pak rrezik për Tiranën

Faza e parë e Abissnet Superiores përfundoi të hënën. Tirana kryeson kampionatin, Kukësi është afruar me kreun pas suksesit në ndeshjen direkte, por për titullin kampion, trofe që e lakmojnë disa skuadra, është herët të flitet.

Në lojë janë edhe 27 ndeshje, ndryshe 81 pikë. Në emisionin “Analizë Superiore” në Supersport, nën drejtimin e Sokol Xhihanit dhe Fation Bardhit, videoanalist i kombëtares U19, mësojmë çdo javë statistika dhe detaje interesante rreth asaj që ndodh në futbollin shqiptar.

Më poshtë ju sjellim renditjen e dhjetë skuadrave të Superiores në lidhje me goditjet në portë të pësuara nga skuadrat kundërshtare. Ekipi më i “bombarduar” është Skënderbeu.

Korçarët kanë marrë 133 gjuajtje gjatë fazës së parë, me një mesatare prej 13.37 goditjesh për ndeshje për skuadrën e Memellit. Më pas vjen Dinamo me 122 goditje në portë të pësuara, teksa podi kompletohet nga Egnatia.

Tri skuadrat që janë rrezikuar më pak nga gjuajtjet e rivalëve janë Tirana me vetëm 54 gjuajtje të ardhura drejt kuadratit të Visar Bekajt. Pesë më shumë kanë shkuar në portën e Partizanit, teksa qëndron mirë edhe Laçi me vetëm 77  topa të përfunduar mes shtyllave të bardhezinjve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency