Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ I dhuroi barazimin durrsakëve, Ivanovic, më i miri i përballjes Teuta-Vllaznia

Ndeshja Teuta-Vllaznia u mbyll me barazimin 1-1, megjithatë lojtari që ka bërë diferencën në këtë përballje është Filip Ivanovic.  Mbrojtësi i “Djemve të Detit” është cilësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes që u luajt në “Niko Dovana”, e vlefshme për raundin e 29-të të Abissnet Superiore.

Në emisionin “Analizë Superiore” në Supersport të moderuar nga Sokol Xhihani, me pjesëmarrjen e video-analistit të kombëtares U-19, Fatjon Bardhi, mbrojtësi i durrsakëve rezultoi të ishte lojtari më i mirë, referuar statistikave.

Ai ishte autori i golit që i dhuroi Teutës barazimin, si dhe zhvilloi 78% të aksioneve në këtë përballje. Teksa ka dhënë plot 88% të pasimeve të sakta.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...