Abissnet Superiore

Analizë Superiore/ Kastrioti-Teuta, mesfushori i durrsakëve më i miri ndeshjes

Teuta mposhti me rezultatin 0-1 në Kamëz, Kastriotin duke ruajtur matematikisht shanset e saj për një vend në Kupat e Europës. Në emisionin Analizë Superiore në Supersport nën drejtimin e Sokol Xhihanit dhe videoanalistit të kombëtares U19, Fatjon Bardhi, në bazë të statistikave që regjistroi brenda 90-minutëshit, më i miri i ndeshjes u shpall mefushori i durrsakëve, Ledio Beqja.

Futbollisti i Teutës fitoi 21 nga 31 duele ndërsa regjistroi në masën 80% pasimet e sakta. Gjatë sfidës, Beqja ia doli të rikuperonte edhe 20 topa nga të cilat katër në gjysmëfushën kundërshtare.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency