Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ Më i miri i Kastriotit, statistikat e Onanugës “habisin” Laçin

Abissnet Superiore kompletoi këtë javë raundin e 24-të, ndërsa në emisionin “Analizë Superiore” në Supersport nën drejtimin e moderatorit Sokol Xhihani dhe me pjesëmarrjen e video-analistit të kombëtares U-19, Fatjon Bardhi, janë bërë publike statistikat e lojtarit më të mirë në çdo takim.

Olawale Onanuga ishte më i miri i takimit Kastrioti-Laçi, që u mbyll me barazimin 1-1. Gjatë kësaj sfide, Onanuga ka realizuar 70% të aksioneve, ka dhënë 85% të pasimeve të sakta, ndërsa ka fituar 68% të duele, pra 19 prej 28 dueleve që pati.

Sa i përket dueleve defensive, Onanuga ka dalë fitues në 13 në 18 që pati në total, ndërsa ka rekuperuar 5 nga 15 topa në gjysmëfushën kundërshtare.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...