Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ Një mbrojtës, më i miri i Kastriotit

Kastrioti mori një fitore shumë të rëndësishme ndaj Teutës në “Loro Boriçi” falë golit të brazilianit Kaina në fund të pjesës së parë. Krutanët u shfaqën mjaft solidë në aspektin mbrojtës, duke i dhënë vlerë epërsisë së pjesës së parë.

Shpirti luftarak i ekipit krutan u evidentua edhe në statistikat e futbollistë në emisionin Analizë Superiore, që më të mirin kishte përzgjedhur Sokol Nezirin.

25-vjeçari ka që i saktë në 93% të pasimeve, duke gabuar vetëm në dy raste, ndërsa sa u përket aksioneve të realizuara ka arritur shifrën 73%. Ka rikuperuar në total 11 topa dhe la fituar 6 nga 8 duele mbrojtëse. Trajneri Emiljano Çela ka ndërtuar një grup solid, që mbrohet mirë, por edhe e godet kundërshtarin kur i jepet mundësia.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...