Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ Një “motor” në mesfushë, Aleksi njeriu i ndeshjes në takimin ndaj Laçit

Teuta doli me sukses nga transferta ndaj Laçit, teksa skuadra e drejtuar nga trajneri Renato Arapi fitoi ndaj kurbinasve me rezultatin e ngushtë 0-1 falë golit të Rubin Hebajt. Gjithsesi, një tjetër lojtar që bëri diferencën në radhët e durrsakëve ishte Albano Aleksi.

Në bazë të performancës së tij, në emisionin Analizë Superiore në moderimin e Sokol Xhihanit dhe me pjesëmarrjen e Fatjon Bardhit, analistit të kombëtares U19, Aleksi është përzgjedhur si njeriu i ndeshjes.

29-vjeçari mbylli me sukses 52 pasime nga 62 të tentura, ndërsa fitoi 50% të dueleve si dhe ishte autor i 15 interceptimeve. Ndërkohë, një tjetër statistikë në të cilën Aleksi shkëlqeu ishte ajo e topave të rikuperuara, plot 22, nga të cilat 8 në gjysmëfushën kundërshtare.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...