Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ Partizani doli pa pikë nga Kamza, shkëlqen mesfushori i Kastriotit

Partizani nuk ia doli të merrte pikë nga transfertë në Kamzë përballë Kastriotit. Të kuqtë u mposhtën me rezultatin 0-1, teksa e pësuan nga sulmuesi Kaina Nunez. Por, në radhët e krutanëve nuk dalloi vetëm braziliani që shënoi golin, por edhe mesfushori Abaz Karakaçi.

Madje, në bazë të statistikave të publikuara në emisionin Analizë Superiore nën drejtimin e Sokol Xhihanit dhe me pjesëmarrjen e videonalistit të kombëtares U19, Fatjon Bardhi, mesfushori rezulton edhe si lojtari më i mirë i ndeshjes.

29-vjeçari është konfirmuar një “busull” për Kastriotin në mesfushë duke qenë se ka realizuar saktësisht 74% të pasimeve, ndërsa ka fituar 18 duele ndaj kundërshtarëve. Sakaq, për t’u përmendur edhe fakti që Karakaçi rikuperoi 16 herë topin, nga të cilat 8 ishin në gjysmëfushën kundërshtare.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...