Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ Surprizë e këtij sezoni, ja cili ishte më i miri i Vllaznia-Partizani

Në emisionin Analizë Superiore në Supersport nën drejtimin e Sokol Xhihanit dhe videoanalistit të kombëtares U19, Fatjon Bardhi është diskutuar mbi atë se çfarë prodhoi java e 30-të në Abissnet Superiore.

Vllaznia-Partizani u mbyll me barazim pa gola, teksa më i miri bazuar në statistikat ishte nga skuadra e “të kuqve”. Mesfushori nga Kongo ishte zbulim i kryeqytetasve në këtë sezon.

22-vjeçari ka realizuar 76% të aksioneve, ka dhënë 88% të pasimeve të sakta, ka fituar 71% të dueleve dhe 73% të dueleve defensive.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...