Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ Vllaznia skuadra me më shumë gafa në pasime, Kukësi nuk “mërzitet” me mbajtjen e topit

Në emisionin “Analizë Superiore” në Supersport nën drejtimin e Sokol Xhihanit dhe me pjesëmarrjen e videonalistit të kombëtares U19, Fation Bardhi janë pasqyruar statistikisht edhe skuadrat të cilat dallojnë në zotërimin e topit në këto tre faza të Superiores.

Në këtë aspekt, Kukësi bën diferencën me ekipet e tjera pasi verilindorët janë ata të cilët zotërojnë topin në masën 58.9%, ndërsa lejnë pas Partizanin dhe Laçin. Ndërkohë, kryesuesit e Tiranës duket se nuk janë shumë të dhëna pas mbajtjes së topit, duke preferuar të shfaqen cinikë kur e kanë atë në zotërim. Kështu, mesatarisht, Tirana e zotëron topin në masën e 49.5%, duke zënë vendin e shtatë në këtë klasifikim. Sakaq, më keq në këtë statistikë ka bërë Skënderbeu që është në zotërim të topit mesatarisht në masën 42.6%.

Ndërkohë, në lidhje me gafat dhe humbjet e topit, më keq bën Vllaznia. Të kuqtë e kanë humbur sferën në 3039 raste, ndërsa pas tyre vjen Partizani me Laçi. Kukësi është ekipi që tregohet më i kujdesshëm në këtë aspekt, teksa e ka humbur topin në 2596 raste. Mesatarja e kampionatit në lidhje me këtë statistikë është 2841.6.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...