Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Ancelotti bie dakord me basketbollistin e NBA: Kam fituar shumë, por kam humbur edhe më shumë!

Giannis Antetokounmpo, lojtari i famshëm që aktivizohet në NBA me skuadrën e Milwaukee Bucks bëri mjaft bujë pak ditë më parë teksa u pyet për dështimin. 28-vjeçari u shpreh se jo çdo humbje është dështim dhe se në sport ka ditë të mira dhe të këqija.

Së fundmi, edhe Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madrid foli në konferencë për shtyp para ndeshjes së radhës në transfertë ndaj Real Sociedad ku veç të tjera komentoi edhe deklaratën e basketbollistit të NBA duke theksuar se është dakord me çdo fjalë të Antetokounmpo.

Lexo edhe: 

“Më duket spektakolare ajo çfarë ka thënë Antetokounmpo, jam dakord me 100% të asaj që ka thënë. Në sport, por edhe në jetë nuk ka dështime. Dështim është kur nuk kupton sa mund të arrish. Në mometin që jep maksimumin dhe ke ndërgjegjen e pastër nuk mund të flasësh për dështime. Ndonjëherë gjërat shkojnë mirë dhe ndonjëherë jo. Unë kam një karrierë me tituj, por ato që kam humbur janë më shumë”, u shpreh Ancelotti.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...