Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ancelotti: Do pushoj deri në qershor, e ardhmja në një klub

Carlo Ancelotti sqaron të ardhmen. Pas shkarkimit nga detyra si trajner i Bayern Munich, italiani në një intervistë ka hedhur poshtë cdo mundësi për të marrë drejtimin e një tjetër skuadre në këto momente. Ancelotti ka bërë të ditur se do të pushojë deri në fund të Qershorit, ndërsa më pas do të shohë për të gjetur një destinacion të ri për të vazhduar karrierën e trajnerit.

Ancelotti ka lënë të kuptohet se skuadra e tij e re do të jetë një klub dhe jo kombëtarja italiane siç është folur shpesh në media në ditët e fundit. Milani nëse e dëshiron me çdo kusht rikthimin e Ancelottit mund ta presë deri në verën e ardhshme sepse vetëm atëherë italiani mund të pranojë për tu ulur në stolin e kuqezinjëve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...