Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Ancelotti: Duhet të ndalin një skuadër që duket e pandalshme, por mund të fitojmë

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, u shpreh në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Manchester City-t, se kanë një punë shumë të vështirë.

Trajneri i “Los Blancos” theksoi se ata duhet të ndalojnë një skuadër që duket e pandalshme.

Lexo edhe: 

“Haaland është shumë i rrezikshëm, ai ka cilësi mbresëlënëse në shënimin e golave. Megjithatë, nuk është vetëm ai, City është një ekip i madh. Ne nuk duhet të luajmë një ndeshje për të ndaluar Haaland, por duhet të ndalojmë një ekip që duket i pandalshëm, por ne mund të fitojmë.”-deklaroi Ancelotti.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...