Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Mbretit

Ancelotti i lumtur me sezonin e Realit: Nuk jam magjistar, por tani vjen pjesa e bukur

Atmosferë derbi në Madrid

Real Madrid edhe në këtë sezon është në garë për të gjithë trofetë që janë në lojë. Madrilenët janë aktualisht me një këmbë në fazën çerekfinale të Champions League pasi mposhtën Liverpool me rezultatin 2-5 në Anfield, ndërsa nga ana tjetër po ashtu mbeten në lojë në La Liga (edhe pse 7 pikë larg Barcelonës), e po ashtu luajnë edhe gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit përballë Barcelonës.

Pa harruar edhe triumfin në Kupën e Botës për Klube ndaj Al-Hilal, ndaj trajneri Carlo Ancelotti së fundmi shprehet se skuadra e tij është aty ku duhet të jetë në këtë pikë të sezonit.

Lexo edhe:

“Nëse krahasohemi me sezonin e shkuar, në kampionat kemi dy pikë më pak, por vitin e kaluar nuk ishim në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit dhe ishim mposhtur në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-tave në Champions League.

Jemi aty ku duhet të jemi në këtë pikë të sezonit dhe tani vjen pjesa më e bukur. Është momenti më i rëndësishëm i sezonit, unë mendoj se mund të fitojmë shumë, edhe pse nuk jam një magjistar”, u shpreh Ancelotti.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...