Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ancelotti joshet nga Brazili, Reali gjen pasuesin në shtëpi

Ancelotti joshet nga Brazili
Ancelotti joshet nga Brazili

Me kampionatin që po shkon drejt Barcelonës, Liga e Kampionëve është objektivi i vetëm i mbetur këtë sezon për Realin e Madridit, që vitin e kaluar bëri bis dhe nuk mund t’i lejojë vetes ta mbyllë pa trofe.

Por pavarësisht nëse do t’ia dalë të ngrejë një kupë lart në fund të sezonit apo jo, Carlo Ancelotti duket se po kalon muajt e fundit të aventurës së tij në “Santiago Bernabeu”, ku ka fituar gjithçka si trajner.

Italiani joshet nga ideja për të drejtuar Kombëtaren e Brazilit dhe ndonëse publikisht e ka mohuar, duket se ka lënë gjithçka të hapur për një bashkëpunim, duke nisur nga vera e ardhshme.

Lexo edhe:

  1. VIDEO/ Stërvitje intensive, te Kombëtarja punojnë pa pushim për sfidën me Poloninë
  2. Momente gazmore/ Sylvinho s’i kursehet Abrashit, “hakmerret” Cikalleshi (VIDEO)
  3. VIDEO/ Messi del për darkë, çmenduri çfarë bëhet jashtë restorantit në Buenos Aries
  4. “Divorcohen” Tottenham-Conte, mungon vetëm zyrtarizimi

Brazili ka gjetur një trajner të përkohshëm, si Ramon Menezes, i cili duket se do të qëndrojë aty derisa Ancelotti të largohet nga Reali i Madridit.
Italiani nuk ka provuar asnjë eksperiencë në stolin e një kombëtareje dhe sheh Brazilin si “pjacën” e duhur për të shkuar dhe lënë gjurmë, ashtu siç ka bërë në klube, duke ftuar trofetë më të rëndësishëm.

Ndërkohë, Perez duket gati t’i plotësojë dëshirën teknikut italian dhe po studion alternativat, teksa së fundi ka dalë në skenë emri i Raul Gonzales, ish-sulmues legjendar i madrilenëve, që aktualisht drejton skuadrën e dytë të Realit.

Precedenti me Zidane, që erdhi nga skuadra e dytë dhe fitoi tre herë radhazi Ligën e Kampionëve, josh jo pak Perez, që shpreson të përsëritë të njëjtin sukses edhe me Raul Gonzales.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...