Serie A

Ancelotti: Më shqetësojnë 7 golat e pësuar, nuk luajmë për vendin e dytë

Shtatë gola të shënuar, por edhe po kaq të pësuar në dy javët e para të Serisë A, kanë shqetësuar jo pak Carlo Ancelottin, që në konferencën për shtyp para ndeshjes me Sampdorian, pranoi se nuk ka qenë i qetë gjatë këtyre ditëve të ndërprerjes së kampionatit.

“Ato 7 gola të pësuar më kanë shqetësuar jo pak, pasi janë vërtetë shumë në dy javë kampionat, megjithatë duhet të kënaqem me faktin që jemi treguar efikasë në maksimum, në aksionet sulmuese. Faza difensive për mua mbetet shumë e rëndësishme dhe nuk mund të pranoj që të pësojmë kaq shumë gola”, tha Ancelotti.

Nesër në “San Paolo”, përballë Napolit do të vihet Sampdoria, një skuadër që e ka nisur kampionatin me dy humbje dhe që nuk ka aspak qetësi, pasi është në proces ndryshimi pronësie. Megjithatë Ancelotti thekson se skuadra e tij luan për titull dhe se për t’i dalë duhet të marrë maksimumin, duke filluar nga ndeshja e radhës.

“Unë nuk luaj asnjëherë për vendin e dytë,. Duam të fitojmë dhe futbollistët janë gati për të garuar fort. Megjithatë për të shkuar te triumfi, duhet t’i marrim ndeshjet me radhë dhe të bëjmë më të mirën, duke filluar nga nesër ndaj Sampdorias”, deklaroi trajneri i Napolit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency