Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Mbretit

Ancelotti: Moment tranzicioni për Realin

Ancelotti
Ancelotti

Carlo Ancelotti doli në konferencë për shtypin para derbit me Atleticon e Madridit, ku foli për tema të ndryshme. Trajneri italian theksoi edhe një herë se skuadra “merengues” është në një proces ndryshimi brezash.

Derbi i Kupës: “Si të gjithë derbit, duhet të përgatitet në një mënyrë të veçantë. Ne u kthyem në shtëpi pas dy muajsh. Loja po përmirësohet, ndeshja e fundit ishte shumë e mirë (fitore ndaj Valladolidit) dhe do të jetë argëtuese edhe në derbi.”

Lexo edhe

Momenti për të zëvendësuar Kroos dhe Modric?

“Ata janë profesionistë dhe e kuptojnë shumë mirë se çfarë do të thotë ky klub. E dinë cilësinë e kësaj skuadre. Folëm për këtë çështje në fillim i sezonit, është një moment tranzicioni dhe të gjithë duhet ta kuptojnë. Si të rinjtë ashtu edhe veteranët. Ky mirëkuptim dhe durim i veteranëve ishte jetik edhe sezonin e kaluar.”

Objektivi ndaj Atléticos: “Ne mendojmë se kemi mundësinë për të arritur në gjysmëfinale. Ne kemi parasysh forcën e rivalit. Është një ndeshje e veçantë dhe argëtuese, sepse Atlético po përmirësohet.”

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...