Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Ancelotti: Nëse do i krahasojmë me lojtarët e rinj? Modric dhe Kroos janë ende më të mirët

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti, foli në konferencën për shtyp pas fitores ndaj Getafes për lojtarët vjetër dhe ata të rinj që ka në skuadër.

Një nga pyetjet që iu bë italianit lidhet me të ardhmen e dy prej legjendave të “Los Blancos” Modric dhe Kroos, dhe tekniku u përgjigj se ata janë ende më të mirët edhe nëse i krahasojmë me lojtarët e rinj.

Lexoni edhe:

“Ata vazhdojnë të jenë më të mirët. Për mua ata janë më të mirët dhe pikë edhe nëse i krahasojmë me lojtaërt e rinj. E vërteta është se ata vazhdojnë të jenë të rëndësishëm për rezultatet e Real Madridit, por edhe për stërvitjen e lojtarëve të rinj”-deklaroi Ancelotti.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...