Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ancelotti nuk përmbahet, i kërkon presidentit t’i blejë dy yjet e Serie A

Real Madrid do të tentojë dy goditje të mëdha në merkaton e janarit. Iberikja Sport.es zbulon kërkesën e dyfishtë që Carlo Ancelotti i ka bërë presidentit Florentino Perez. Trajneri ka piketuar Rafael Leaon dhe Viktor Osimhen si dy përforcimet ideale për Realin e Madridit.

Sulmuesi portugez i Milanit u shpall lojtari më i mirë në Serie A sezonin e kaluar, teksa këtë sezon numëron gjashtë gola dhe nëntë asiste në 17 ndeshjet e zhvilluara me kuqezinjtë në Serie A dhe Champions League.

Kampionët e Italisë po synojnë të rinovojnë me 23-vjeçarin, i cili ka kontratë deri në vitin 2024. Për Leaon ka interesim konkret edhe nga Chelsea. Ancelotti do edhe Osimhen, yllin e Napolit, klub që shpenzoi 75 milionë euro për kartonin e tij dy vite më parë.

23-vjeçari nigerian po shkëlqen me ekipin e Luciano Spallettit, që u kualifikua si vend i parë në raundin e 1/8-ve në Champions League dhe kryeson Serie A me 8 pikë më shumë se Milani ndjekës.

Osimhen ka shënuar 9 gola me Napolin gjatë këtij sezoni, teksa numëron edhe tri asiste. Tetë prej golave tyre i ka realizuar në kampionatin italian, duke kryesuar i vetëm renditjen e golashënuesve.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...