Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ancelotti: Para dy vjetësh Pallotta më kërkoi te Roma

Carlo Ancelotti ka qenë shumë pranë emërimit trajner i Romës 2 vite më parë. Është vetë 58-vjecari që zbulon prapaskenën, pas bisedimeve me Pallotta-n, i cili tentoi ta rikthente te verdhekuqtë në rolin e trajnerit.

“Dy vite më parë më telefonoi Pallotta, për të më marrë te Roma. Nuk mund të bëhej asgjë, sepse unë në atë kohë kisha firmosur me Bayernin. Gjithsesi, Roma aktualisht ka një trajner shumë të zotin, si Di Francesco.”

Carlo Ancelotti ka mbetur pa punë prej pak kohësh, pasi u shkarkua nga detyra si trajner i Bayernit. Pavarërisht zërave për të marrë drejtimin e një skuadre të re, italiani është shprehur se deri në fund të sezonit do të shijojë një periudhë relativisht të gjatë pushimesh.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...