Futboll

Ancelotti, pas pushimit 10 mujor fshihet Juventusi

“Në 10 muajt e ardhshëm nuk do të stërvit asnjë ekip”, deklaroi Carlo Ancelotti, kur emri i tij filloi të lakohëj si pasues i Montellas, në stolin e Milanit.

Por me sa duket, pas këtyre 10 muajve fshihet një tjetër klub që Ancelotti e ka drejtuar në të shkuarën. Bëhet fjalë për Juventusin, që kërkon t’ia besojë pikërisht ish trajnerit të Bayernin drejtimin e ekipit, në verën e ardhshme.

Pas 4 sezonesh, bardhezinjtë vështirë se do të rinovojnë besimin ndaj Massimiliano Allegrit, në rast se nuk fiton në Europë. Por me formën aktuale të Juventusit, jo vetëm Europa, por edhe mbrojtja e titullit në Serinë A duket e vështirë, ndaj drejtuesit e klubit janë duke projektuar pikërisht Ancelottin për të drejtuar ekipin drejt suksesit në Champions.

Ancelotti e ka drejtuar Juventusin në periudhën 1999-2001 dhe ka rivalizuar për titullin kampion, por ka arritur të fitojë vetëm një kupë Intertoto.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency