Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Ancelotti: Spanja duhet të marrë masa për atë se çfarë po ndodh me Vinicius!

Ancelotti
Ancelotti

Vinicus Junior nuk po kalon një moment të qetë, pasi ai po vuan përsëri koret raciste.

Së fundmi, trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti foli me tone të larta për këtë situatë shqetësuese në La Liga, pasi braziliani ka qenë objektiv i koreve raciste që kur mbërriti në Spanjë.

“Është një problem i futbollit spanjoll. Unë jam pjesë e futbollit spanjoll dhe mendoj se është një problem që duhet ta zgjidhim, të gjithë së bashku, sepse këtu po mendojnë se Vinicius është fajtori, por ai është viktimë e një fenomeni të shëmtuar dhe që nuk e kuptoj pse duhet të ndodh dhe përsëritet.” – tha Ancelotti të martën në konferencën për shtyp në prag të debutimit të Real Madrid në Kupën e Botës për Klube në Marok.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...