Serie A

Ancelotti thuajse i larguar, e pason Rino Gattuso

Përvoja e Carlo Ancelottit në krye të Napolit thuajse ka prekur fundin. Verdiktin përfundimtar e jep takimi me Genkun në Champios, pra nga kualifikimi ose jo i Napolit në fazën e 1/8-ave. Lamtumira, në fakt, ndihet edhe në fjalët e trajnerit në konferencën për shtyp para sfidës me belgët dhe nga disa informacione jozyrtare. Vendin e tij pritet ta marrë Rino Gattuso., nja nga trajnerët më të kërkuar muajt e fundit në Itali. Disa klube kanë bërë sondazhe për të kuptuar qëllimin e tij, por të gjitha kanë marrë përgjigje negative. Ekzistonin mundësitë që të merrte drejtimin e Fiorentinës së Comisso, por projekti i Napolit duket se është  i vetmi që bind Gattuson.

Propozimi në bisedat paraprake është për një kontratë me kohëzgjatje një vit e gjysmë, nga e cila deri në qershor do të përfitojë 1.5 milionë euro dhe për sezonin tjetër 3 milionë euro.

Pra, fillimisht Gattuso do të jetë trajner i përkohshëm, por nëse gjërat shkojnë siç duhet në pjesën e dytë të sezonit atëherë do të fitojë kontratën për sezonin e ardhshëm.

Te Napoli e kanë të qartë se po bisedojnë me një njeri të fjalës, i cili pati kurajën të hiqte dorë nga paratë e premtuara nga Milani kur e kuptoi se nuk ishin më kushtet për të vijuar.

De Laurentiis nuk dëshiron të shkarkojë Ancelottin pa një marrëveshje dypalëshe për një arsye: nuk ka ndër mend t’i paguajë rrogën deri në verë të vitit 2021 (6.5 milionë euro në sezon)

Më largimin e Ancelottit duhet të marrin valixhet edhe bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency