Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ancelotti, trajneri më i mirë i 2022-shit/ Mourinho i pesti, ja nga cilët plotësohet podiumi

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS), ka shpallur Carlo Ancelotti-n si trajnerin më të mirë në botë për vitin 2022.

Për trajnerin italian ky është trofeu i tretë pasi e ka fituar këtë çmim në 2007-ën (Milan) dhe në 2014-ën (Real Madrid).

Trajneri i “Los Blancos”, i cili fitoi Champions League, kampionatin, Superkupën e Evropës dhe Superkupën e Spanjës, i paraprin Pep Guardiolës, trajnerit të Manchester City, i cili përfundoi në vendin e dytë dhe Walid Regragui, trajner i Marokut.

Në vendin e katërt renditet Jurgen Klopp i Liverpool-it dhe i pesti Jose Mourinho i Romës.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...