Merkato

Ander Herrera preferon rikthimin në shtëpi te Bilbao

Për Ander Herrera planifikohet një rikthim në shtëpi. Mesfushori i Manchester United, kontrata e të cilit me “Djajtë e kuq” skadon në vitin 2019, ndiqet me interes nga Milani dhe Barcelona, por 29-vjeçari mund të preferojë rikthimin te Athletic Bilbao. Sipas mediave spanjolle, pista me e nxehtë, sa i takon të ardhmes së spanjollit, pritet të jetë pikërisht rikthimi në qytetin e lindjes dhe te klubi ku shpërtheu, para se të transferohej te Manchester United. Pavarësisht situatës, Milani nuk dorëzohet dhe është në pritje të zhvillime të mëtejshme.

To Top