Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Andrea Pirlo kandidat për stolin e kombëtares së njohur

Pas dështimit në Kupën e Botës (u eliminua që në fazën e grupeve), Belgjika mund t’ia besojë drejtimin skuadrës Andrea Pirlos. Emri i trajnerit italian, në fakt, mësohet se është në listën e ngushtë të Federatës Belge të Futbollit për të zëvendësuar Roberto Martinezin, që pas dorëheqjes nga “Djajtë e Kuq” firmosi së fundmi me Portugalinë. Pirlo aktualisht është në krye të Fatih Karagumruk, skuadër që renditet në vendin e 10-të në Superligën e Turqisë.

Sipas “Het Laatste Nieuws, Pirlo është në garë me ish-“yllin” e Arsenalit, Thierry Henry, ndihmës i Martinez te Belgjika, të cilin disa senatorë të ekipit kombëtar si Toby Alderëeireld dhe Romelu Lukaku e kanë përcaktuar si “zgjidhje përfundimtare”.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...