Futboll

Andrea Pirlo kthehet tek Juvja, trajner i Giacomo Vrionit

Andrea Pirlo gjen, thuajse dy vite pasi u pajis me licencën e trajnerit, stolin e duhur për të filluar karrierën e re. Ish-mesfushori i famshëm italian do të stërvitë Juventusin U-23 nga sezoni i ardhshëm. Mund të konsiderohet një kthim në shtëpi për 41-vjeçarin, pasi në sezonet 2011-2015 ka luajtur për Juventusin.

Pirlo do të presë fundin e këtij sezoni dhe më pas do të marrë përsipër detyrën për të udhëhequr skuadrën e dytë të Juventusit.

Juventusi U-23 siguroi pak ditë më parë “play-off”-in  për t’u ngjitur në Serie B. Si zëvendës i tij në stol mund të jetë Roberto Baronio.

Kutojmë që pjesë e Juventusit U-23 është sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Giacomo Vrioni, i cili është stërvitur me ekipin e parë gjatë kësaj periudhe nga Maurizio Sarri, madje ka qenë i grumbulluar me ekipin e parë në ndeshjet e Kupës, në gjysmëfinalen e kthimit ndaj Milanit dhe në finalen e humbur përballë Napolit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency