Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Andrea Pirlo rikthehet në stol, firmos me ekipin turk

Andrea Pirlo nis një aventurë të re në rolin e trajnerit. Një vit pas largimit nga Juventusi, ish-mesfushori i klubeve më të mëdha në Serinë A (Inter, Juventus, Milan) dhe i përfaqësues italiane të futbollit, do të drejtojë ekipin turk Fatih Karagümrük.

Siç raporton “Sky Sport”, Pirlo ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me skuadrën e elitës së futbollit turk. Një rikthim me tutat e trajnerit për italianin pas përvojës së tij në krye të Juventusit, gjatë sezonit 2020/2021 me dy trofe të fituar (një Kupë të Italisë dhe një Superkupë të Italisë).

Te Karagümrük, Prilo gjen shumë lojtarë italiane dhe që kanë luajtur në Serinë A: nga Viviano dhe Biraschi te Borini, duke kaluar nga ish-lojtari i Interit, Karamoh.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...