Premier League

Andreas Christensen po mendon largimin nga Chelsea

Gjatë një interviste për mediat belge, mbrojtësi i Chelsea-t, Andreas Christensen, foli për momentin e vështirë që po kalon në skuadër pas ardhjes në krye të bluve të Londrës së trajnerit Sarri. 22-vjeçari pohoi se po kalon një moment të komplikuar, pasi nuk po arrin të gjejë hapësira në formacionin e italianit. Ai theksoi se gjithçka varet nga ai dhe se për ndryshuar situatën do të bëjë maksimumin, pavarësisht se për momentin 59-vjeçari preferon të aktivizojë Rudiger e David Luiz. Kontrata e danezit me skuadrën londineze skadon në vitin 2022, por duke parë situatën e krijuar ai deklaroi se edhe durimi e ka një kufi dhe se një lojtar i ri si ai ka nevojë të luajë rregullisht.

To Top