Boks

Andy Ruiz-Anthony Joshua, sfida e revanshit në fund të vitit

Një nga surprizat më të mëdha në historinë e dueleve për peshat e rënda në boks ishte triumfi i pabesueshëm i Andy Ruiz Junior ndaj Anthony Joshuas. Favoriti i përballjes u rrëzua 4 herë në tapet, duke dorëzuar 4 gjerdanë të artë në duart e meksikano-amerikanit. Në botën e boksit ish-kampionit i ofrohet gjithnjë shansi i ndeshjes së revanshit me shumë gjasa dueli i dytë mes Ruiz e Joshua do të zhvillohet mes muajve nëntor dhe dhjetor.

Eddie Hearn, promotori i britanikut, ka shkruar në rrjetet sociale se e kanë aktivizuar në kontratë klauzolën e sfidën së kthimit, e cila do të zhvillohet në fund të këtij viti, teksa mbetet për t’u përcaktuar vetëm vendi.

Kur të gjithë prisnin supersfidën mes Delonte Ëilder dhe Anthony Joshua, ndodhi e papritura. Andy Ruiz Junior, i cili edhe pse zotëronte një rekord për t’u respektuar me 33 fitore e një humbje, ishte gati i panjohur në momentin kur iu dha mundësia të sfidonte anglezin, kjo për shkak se boksieri, i cili ishte në program për të qënë rivali i 29- vjeçarit, Jarrel Miller, rezultoi pozititv në kontrollet e anti-dopingut.

Më tej, mrekullia ndodhi në “Madison Square Garden” dhe sot Ruiz është kampioni i botës në 4 federata WBA, WBO, IBO e IBF.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency