Merkato

Anel Rashkaj kthehet në Suedi, firmos me Orgryte IS

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj, ndryshon skuadër në merkaton e janarit. 31-vjeçari ka nënshkruar me Orgryte IS, skuadër kategorisë së dytë të futbollit suedez, për dy vitet e ardhshme.

Mesfushori kthehet në Suedi pas një viti të kaluar në ligën finlandeze me SJK, ku kishte kaluar pas tri sezonesh me AFC Eskilstuna, ku ishte kapiten i skuadrës.

“Pas qëndrimit në Finlandë, ndjeva se doja të kthehesha në Suedi dhe pastaj mësova për interesin e ÖIS dhe sigurisht që ishte kënaqësi e madhe. Emocionuese, sepse ÖIS është një klub i madh dhe ndihet se ka një projekt. Duke marrë parasysh sesi ÖIS synon të luajë këtë vit, mendoj se kjo mund të më përshtatet shumë”, – ka deklaruar Rashkaj pas transferimit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency