Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Anësori i Ajax kundër klubit holandez: Shoqëria më zhgënjeu, humba një mundësi unike

Merkato e janarit tashmë ka përfunduar ndërsa shumë klube dhe lojtarë nuk ia kanë dalë të përmbushin pritshmëritë e tyre. Një nga ata që kërkoi me ngulm të transferohej te Barcelona ishte mbrojtësi i krahut të majtë, Nicolas Tagliafico, por Ajax e pengoi 29-vjeçarin.

Një veprim që ka lënë të zhgënjyer argjentinasin, i cili thekson se Barcelona është një mundësi që të vjen një herë në jetë. “Barcelona ishte një mundësi e jashtëzakonshme për karrierën time, por Ajax nuk më ndihmoi aspak. Jam i zhgënjyer nga shoqëria sepse prej tyre kam humbur një rast unik.

Unë e kuptoj se në janar është e vështirë të lëvizësh dhe më pas klubi të gjejë një zëvendësues, por trasnferim im në Spanjë është diçka që do të na kishte bërë mirë të dyja palëve”, u shpreh Tagliafico.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...