Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Anësori nuk pranon ofertën e Milan, qëndron në Premier League

Kyle Walker dëshiron të qëndrojë në radhët e Manchester City pavarësisht faktit se për sezonin e ardhshëm, trajneri Pep Guardiola nuk e konsideron të paprekshëm, madje, tekniku spanjoll edhe në ndeshjet e këtij sezoni ka nisur ta ulë në stol.

Sidomos pas ndryshimit të skemës, me Guardiolën që ka kaluar me tre mbrojtës në prapavijë, hapësirat për Walker janë zvogëluar gjithnjë e më shumë. Ofertat për 32-vjeçarin nuk mungojnë dhe Milan është një nga skuadrat më të interesuara për anglezin, por nga ana tjetër, vetë Walker nuk e preferon një transferim në Itali tek kuqezinjtë.
Lexo edhe:

Sipas The Sun, plani i Walker është të qëndrojë pjesë e Cityt deri në fundin e kontratës ( 30 qershor 2024), dhe më pas të kalojë tek Sheffield United aty ku nisi hapat e parë në karrierën si profesionist.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...