Bundesliga

Anëtarët e Asamblesë së Bayernit, fyejnë presidentin Uli Hoeness

Asambleja e Përgjithshme e Bayern Munchen, e mbajtur ditën e premte, u përfshi nga kaosi. Askush nuk e fshehu dëshpërimin, zemërimin dhe zhgënjimin gjatë saj, e motivet janë rezultatet aspak të kënaqshme të kampionëve të Gjermanisë në javët e fundit, si dhe sjellja e drejtuesve të klubit.

Ajo që e tregon atmosferën e nderë te Bayern Munchen është prania e vetëm 1.682 anëtarëve të klubit, nga 291 mijë që janë në total, por jo vetëm kaq.

Presidenti i klubit bavarez, Uli Hoeness u bë shënjestra e vërshëllimave dhe fyerjeve të të pranishmëve, një situatë kjo që – ashtu siç e deklaroi ai vet në përfundim të Asamblesë, – e tronditi atë.

Sipas të përditshmes “Bild”, ai që e kritikoi me forcë Hoenessin ishte Johannes Bachmayr, për përjashtimin nga tribuna e nderit të legjendës së klubit, Paul Breitner. Hoeness u mbrojt, por arsyetimi i tij nuk u pëlqye aspak në asamble.

Në javët e fundit, Hoeness dhe Rummenigge deklaruan se organika e klubit pritet të pësojë ndryshime të rrënjësishme. Kontrata e Rummenigges skadon në fund të sezonit, por Hoeness shpreson në arritjen e një marrëveshjeje për rinovimin e saj.

Së fundmi, në horizont është shfaqur edhe Oliver Kahn, i cili shihet si një kandidaturë e fortë për të qenë presidenti i ardhshëm i Bayern Munchen, pikërisht në vend të Uli Hoeness.

Në Asamblenë e klubit gjerman u fol edhe për merkaton e futbollistëve dhe Bayernin që gjatë verës nuk bëri asnjë shpenzim, një gabim të cilin bavarezët nuk duan ta bëjnë më, ndërkohë që Hoeness pranoi se për gjigantët e Bundesligës ka ardhur koha që të bëhet ndryshimi i brezave. Në të njëjtën kohë, ai konfirmoi edhe Niko Kovaç në pankinë, duke shtuar se të gjithë duhet ta mbështesin në punën e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency