Premier League

“Anfield Road” nuk tremb më, Liverpool nuk fiton prej 7 ndeshjesh

Hera e fundit që Liverpool ka fituar një ndeshje në “Anfield Road” daton më 16 dhjetor, kur “the reds” mposhtnin Tottenhamin e Jose Mourinhos me shifrat 2-1, pasi që atëherë shtëpia e skuadrës së Klopp është shndërruar në një tabu.

Plot shtatë ndeshje të zhvilluara në thuajse tre muaj, të gjitha në kampionat dhe Liverpool numëron dy barazime e më pas 5 humbje në shtëpi, duke bërë që stadiumi “Anfield Road” të mos ngjallë më frikë te kundërshtarët.

Disfata më e fundit ishte ajo e mbrëmjes së djeshme, me rezultatin minimal 0-1 ndaj Chelsea-t, rezultat ky që zhyt në krizë Liverpoolin dhe e largon me plot 4 pikë nga zona Champions, që është edhe objektivi i mbetur i “the reds” në kampionat.

Ndaj londinezëve skuadra e Klopp vuajti jo pak dhe për këtë mjafton të sjellim në vëmendje faktin që gjuajtjen e vetme në portë e bëri në minutën e 85-të me anë të brazilianit Firmino pas një aksioni të gjatë.

Megjithatë në fund të ndeshjes Jurgen Klopp pranoi momentin e vështirë që po kalon skuadra e tij dhe vuri theksin te gabimet në mbrojtje, që po u kushtojnë jo pak, ndonëse “the reds” po vuajnë jo pak edhe në finalizim.

“Bëmë dy gabime në mbrojtje dhe kundërshtari i shfrytëzoi maksimalisht të dy, por njëri prej golave u anulua për pozicion jashtë loje. Duhej të ishim rreshtuar më mirë në rastin e golit të Mount, por duhet t’i njohim meritën edhe këtij të fundit. Ndeshja ishte e luftuar dhe me intensitet, ndërsa ne bëmë gjithçka mirë deri te pasimi i fundit, që ose mungonte, ose ishte i gabuar”, deklaroi trajneri gjerman.

Sulmi i “the reds” duket se nuk po funksionon si duhet, pasi Salah me shokë kanë shënuar vetëm 4 gola në 6 ndeshjet e fundit në kampionat, ndërsa në përballjen me Chelsea-n, Klopp uli sulmuesin egjiptian në pankinë pas vetëm një ore lojë.

“Kishim nevojë për këmbë të freskëta në ato momente, pasi të tre sulmuesit titullarë kanë luajtur shumë këtë sezon. Mund të zëvendësoja këto nga sulmuesit, por në atë moment vendosa për Salah”, u shpreh Klopp.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency