Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Anglia e kthen në stërvitore me Maqedoninë e Veriut, Franca “kursen” Greqinë

Maqedonia e Veriut rezultoi “kafshatë e lehtë” për Anglinë në sfidë ne zhvilluar në “Old Trafford”, që përfundoi me fitoren e thellë 7-0 të vendësve.

“Tre Luanët” e zgjidhën ndeshjen që në pjesën e parë, të cilën e mbyllën në epërsi të trefishtë falë golave të Harry Kane, Saka dhe Rashford.

Në fillim të fraksionit të dytë e tundi edhe dy herë të tjera rrjetën Saka, i cili meritoi të merrte topin në shtëpi.

Në të 64-tën i erdhi radha Kalvin Philips-it për të dërguar topin në rrjetë, për të ardhur më pas te goli i dytë personal i Kane. Anglia e kryeson Grupin C me 12 pikë të plota.

Në këtë takim u aktivizuan titullarë tre lojtarë me origjinë shqiptare, Alioski, Bardhi dhe Ademi, ndërsa Bejtullai hyri në fushë në filli të pjesës së dytë.

Lexo edhe: 

Nuk gabon as Franca, që fitoi 1-0 me Greqinë në “Stade de France” falë golit me penallti të Kylian Mbapessë. Në fakt, sulmuesi i PSG-së e humbi 11-metërshin, por kryesori e përsëriti për shkak se një lojtar i Greqisë u fut para kohe në zonë në momentin e ekzekutimit të penalltisë.

 

Rezultatet:

Armenia – Letoni      2-1

Finlandë – San Marino    6-0

Ukrainë – Maltë 1-0

Bjellorusi – Kosovë   2-1

Angli – Maqedoni e Veriut    7-0

Francë – Greqi   1-0

Irelandë – Gjibraltar 3-0

Izrael – Andorrë 2-1

Irlandë e Veriut – Kazakistan        0-1

Slloveni – Danimarkë      1-1

Zvicër – Rumani 2-2

Turqi – Uells       2-0

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...