Futboll

Anglia në zi për ndarjen nga jeta të kampionit të botës

Lajm i trishtë për futbollin botëror, veçanërisht për atë britanik. U nda nga jeta në moshën 81-vjeçare një nga heronjtë e Anglisë që të triumfuan në Botërorin e vitit 1966, portieri legjendar, Gordon Banks. Ai iku nga kjo botë pas një lufte të gjatë me sëmundjen e kancerit.

Banks la pas bashkëshorten e tij, Ursula, dhe fëmijët Julia, Robert dhe Wendy.

Gordon Banks e zhvilloi karrierën kryesisht te Leicester City dhe Stoke City, por u detyrua të tërhiqej nga futbolli elitar para kohe për shkak të problemeve që pati me shikimin në syrin e majtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency