Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Ankand” për mesfushorin e Fulhamit, e duan të mëdhatë në Premier League

Joao Palhinha është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Fulhami dhe tani shërbimet e mesfushorit i kërkojnë disa klube të mëdha.

Së fundmi në garë për portugezin është futur edhe Manchester United, që këtë sezon është rikthyer të jetë konkurrues dhe synon të jetë pretendenti kryesor për titull në vazhdim. Erik Ten Hag e pëlqen 27-vjeçarin Palhinha, por nuk është i vetmi.

Lexo edhe: 

Edhe Liverpooli e do në skuadër mesfushorin, ndërkohë që për të ka interes edhe nga Arsenali, Chelsea, Tottenhami e Newcastle. Fulhami e bleu atë verën e shkuar nga Sportingu për 20 milionë euro.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...