Merkato

Ankandi për Haalandin, shefi ekzekutiv i Dortmundit thuajse i dorëzuar

Drejtuesit e Borussias së Dortmundit e kanë të qartë se do të jetë shumë e vështirë që Erling Haaland të veshë fanellën verdhezi përtej sezonit aktual. Pavarësisht interesimit të Barcelonës, Realit të Madridit dhe Chelsea-t, klubi gjerman arriti ta mbante talentin norvegjez, por në fund të këtij sezoni situata do të ndryshojë.

Qershorin e ardhshëm hyn në fuqi klauzola e largimit të 21-vjeçarit, që zbret në shifrën 90 milionë euro. Skuadra e Chelsea-t, fituesja në fuqi e Championsit, ka hequr dorë nga Haaland, pasi siguroi shërbimet e Lukakut, megjithatë pritet të zhvillohet një ankand verën e ardhshme dhe në lojë do të futet edhe Liverpooli. Klubi që do t’i sigurojë pagën më të lartë sulmuesit dhe do të përmbushë edhe kërkesat e menaxherit Raiola.

Por shpresat për qëndrimin e Haalandit në Dortmund nuk janë venitur. Shefi ekzekutiv i verdhezinjve, Joakim Watzke, nuk e përjashton plotësisht mundësinë që Haaland të qëndrojë gjatë te verdhezinjtë.

“Sigurisht që do të jetë e vështirë. Nuk po them që është e pamundur. Ne do të bëjmë gjithçka për t’i mbajtur lojtarët tanë kryesorë, besnikë ndaj nesh.”

Haaland shpërtheu fillimisht me Red Bull Salzburgun, duke shënuar 29 gola në 27 ndeshje. Që kur u transferua në Bundesligëm, te Dortmundi, ka treguar një formë të jashtëzakonshme, me 68 gola në 67 ndeshje në të gjitha garat. Potencialin e tij jonormal e ka shfaqur edhe në përfaqësuesen e Norvegjisë me 12 gola në 15 takime.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency