Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Ankth për Elis, mjekët e kalojnë sulmuesin e Bordeaux në koma pas dëmtimit të rëndë në kokë

Ndeshja e Bordeaux me Guingamp pati një fund vërtetë shumë tronditës.

Gjatë ndeshjes sulmuesi i Bordeaux, Alberth Elis, pësoi një dëmtim të rëndë në kokë, pas një përplasje me mbrojtësin kundërshtar Donatien Gomis.

Lexoni edhe:

Ai u transportua me urgjencë në spital, ku mjekët e kaluan sulmuesin në koma artificiale.

Sipas raporteve të para mjekësore, Elis ka qenë i vetëdijshëm në momentin e transferimit në spital, por kjo zgjidhje është marrë për shkak të dhimbjeve të forta dhe nevojës për t’i dhënë kujdes intensiv.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...