Futboll

Antalyaspor kerkon Cikalleshin

Kampionati turk nis pas një jave por ndërkohë sirenat e merkatos bien për Sokol Cikalleshin. Mediat turke bëjnë të ditur se qendërsulmuesi i Kombëtares Shqiptare kërkohet nga skuadra e Antalyaspor, duke mos përjashtuar një transferim të bomberit kavajas në skuadrën ku aktualisht luan si qendërsulmues Samuel Eto’o, ish futbollisti i Realit të Madridit, Barcelonës e Interit. Sipas tyre Antalyaspor ku janë dëmtuar së fundmi dy sulmues Jeremy Menez dhe Denis Yilmaz, ka hyrë në tratativa me Basaksehir për të kërkuar shërbimet e 27-vjecarit shqiptar që u bashkua me klubin që zotëron kartonin e tij këtë verë pas huazimit për 6 muajt e parë të këtij viti te Akhisar ku Cikalleshi shfaqi vlerat e tij pasi në 14 ndeshje në të cilat u aktivizua shënoi 7 gola duke dhënë dhe 3 asiste.

Gjithmonë duke ju referuar mediave turke te Basaksehir nuk e përjashtojnë mundësinë e një huazimi të Cikalleshit, dicka e cuditshme kjo jo vetëm falë formës që shfaqi sulmuesi shqiptar këtë vit, por edhe për faktin se në përfundim të huazimit këtë verë Akhisar tentoi ta mbajë 27- vjecarin, por ishte pikërisht klubi i Basaksehir që preferoi ta kthentë Cikalleshin në skuadër.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency