Basketboll

Anthony Davis: Krenari të luash te Lakers dhe krah LeBron James

Në merkaton e çmendur dhe të paparashikueshme të NBA, një nga lëvizjet, që ndoshta dihej prej kohësh, ishte kalimi i Anthony Davis nga New Orleans Pelicans te Los Angeles Lakers. 26-vjeçari iu bashkua kalifornianëve për një kontratë të majme prej 27 milionë dollarësh në sezon, por kjo nuk i ka frikësuar drejtuesit e Lakers, të cilët hoqën dorë nga Ingram, Lonzo Ball, Hart dhe 3 zgjedhje të para në draftit. Shtatlarti i lindur në Chicago u prezantua me fanellën e Lakers, duke shpalosur edhe objektivat.

“Kur mësova se mund të transferohesha në Los Angeles e kuptova që ishte një mundësi e mrekullueshme për karrierën time. Është një krenari të luash për Lakers. Besoj se do kemi një sezon entuziazmues dhe me rivalitet, sepse shumë skuadra janë përforcuar. Jam shumë i lumtur që jam këtu.”

Në “Staples Center” do të ketë mundësinë të ndajë parketin me një prej basketbollistëve më të mirë në historinë e NBA, Lebron James, dhe Anthony Davis nuk ka se si të mos e vlerësojë “Mbretin” James.

“Do të jetë fantastike që të stërvitem dhe të luaj gjithë sezonin përkrah tij, ai është një basketbollist i jashtëzakonshëm dhe një lider i madh”.

Davis e anashkaloi çështjen e rinovimit me Lakers në fund të këtij sezoni, duke deklaruar së për momentin është i përqendruar vetëm tek basketbolli.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency