Boks

Anthony Joshua rikthehet në ring

Anthony Joshua do të ngjitet këtë verë në ring për të mbrojtur titujt e tij botërorë në peshat e rënda në IBF, WBA dhe WBO. Sfidanti i tij do të jetë pikërisht amerikani Jarrell Miller dhe dueli do të zhvillohet në “Madison Square Garden” të Nju Jorkut, pikërisht në datën 1 qershor.

Për Joshua, i cili në muajin shtator të vitit të kaluar u përball me Alexander Povetkin, të cilin e mundi pas 7 raundeve, kjo është hera e parë që do të ngjitet në një ring boksi në tokën amerikane.

“Për mua ka qenë një nder që të ndeshem në një nga arenat më të mira në botë si stadiumi “Wembley” në Londër, por tani ka ardhur koha të kaloj Atlantikun dhe të mbroj titujt e mi në peshat e rënda në SHBA”, tha Joshua.

Anthony Joshua, 29 vjeç, ka një bilanc perfekt në karrierën e tij të deritanishme me 22 fitore, 21 nga të cilat me KO dhe asnjë humbje. Edhe rivali i tij, Jarrell Miller ka një bilanc shumë pozitiv në ndeshjet e tij me 23 fitore, 20 nga të cilat me Knock Out, asnjë humbje dhe 1 barazim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency