Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Antonio Conte “prish” ndeshjen më “fair play” të Premier League-s

Tottenhami pësoi humbjen e dytë radhazi në shtëpi, të cilën ia shkaktoi Liverpooli. Dy gola të Mohamed Salah në pjesën e parë vulosën fitoren e “The Reds” në një sfidë që rezulton të jetë ndeshja më “Fair Play” e Premier League-s nëse u referohesh vendimeve ndëshkuese të gjyqtarit kryesor të takimit, Madley.

Asnjë karton i verdhë apo i kuq për lojtarët e të dyja skuadrave, që përtej angazhimit maksimal dhe dueleve të forta në fushë, ka ndërhyrë gjithmonë pa rrezikuar kundërshtarin.

Por këtë statistikë e “prish” në njëfarë mënyrë Antonio Conte, trajner i Londinezëve, që ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 71-të për protesta.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...