Tenis

Anulimi i Wimbledonit, kishte ndodhur vetëm në luftërat botërore

Për shkak të pandemisë së COVID-19 është anuluar turneu i Wimbledonit në tenis për vititn 2020. Vendimi u mor pas një mbledhjeje urgjente të organizatorëve.

Wimbledon 2020 ishte programuar për t’u zhvilluar mes datave 29 qershor dhe 12 korrik. Praktikisht, pezullohet i gjithë sezoni në fushat me bar.

Më parë, turneu i famshëm britanik ishte ndalur vetëm për shkak të luftërave botërore. Ka rrezikuar të mos zhvillohet edhe në vitin 1973, kur rredh 80 lojtarë e bojkotuan turneun në mbështetje të Nikola Pilic, i pezulluar nga Federata Ndërkombëtare e Tensiit pasi kishte refuzuar të merrte pjesë në Kupën Davis.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency