Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Anulohet gara e Çmimit të Madh të Imolas, reshjet e dendura të shiut përmbytin pistën

Tashmë është zyrtare, anulohet Çmimi i Madh i Imolas, i cili ishte planifikuar për t’u zhvilluar këtë fundjavë. Reshjet e dendura të shiut që nuk kanë ndaluar gjatë kësaj jave në këtë rajon kanë bërë që lumi i zonës, Santero, të dalë nga shtrati dhe të shkaktojë përmbytje të mëdha, duke bërë që autoritetet vendase të ngrenë alarmin.

Një pjesë e madhe e pistës është e përmbytur, por fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz.

Lexo edhe: 

Sipas një komunikate të FIA në rrjetet sociale mësohet se çmimin i Imolas nuk do të zhvillohet këtë fundjavë.

“Në këtë gjendje ne nuk mund të zhvillojmë çmimin e Imolas, në këto kushte ne rrezikojmë shëndetin e tifozëve, pilotëve dhe stafit drejtues. Prandaj gara e planifikuar për këtë javë nuk do të zhvillohet.”-shkruan FIA.

Me rastin e anulimit të çmimit, fondet e mbledhura për organizimin e garës, do t’u shkojnë familjeve që janë prekur nga përmbytja.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...